Младежите ни надиграха, но не победиха Молдова

0
България

Младежкият национален отбор до 21 години на България, тотално надигра, но не успя да победи Молдова в квалификационен мач от Група „Е“ за Евро 2023. Двубоят се игра на стадион „Славия“ и завърши 0:0, като българите натискаха през цялото време, но така и не успяха да пробият сгъстената защита на гостите. Така нашите футболисти на практика загубиха шансове за клсиране на финалите.

В 43-ата минута пък Молдова остана с човек по-малко, след като Йесеану бе изгонен, но и това не помогна на „лъвчетата“ на Александър Димитров. В 49-ата минута Мартин Минчев успя да се разпише, но голът бе отменен заради засада.

Добре игра футболистът на Колчестър Силвестър Джаспър, който особено през първото полувреме създаваше всички по-интересни положения за домакините.

С това равенство младежите ни остават на 5-о място със 7 точки след 6 мача. Уелс също има 7 пункта, но е с по-добра голова разлика и заема четвърто място, а тимът на Молдова е трети с 8 точки и мач повече. Лидер е Швейцария с 16, пред Нидерландия – 13 и мач по-малко.