Младенов и Моуриньо се обединиха: Резултатът е нереален

0
жозе моуриньо

Старши треньорите на ЦСКА и Рома Стойчо Младенов и Жозе Моуриньо се обединиха около тезата, че резултатът от първата среща между двата отбора е нереален. „Вълците“ разгромиха „Армейците“ с 5:1 в първи двубой от Група „C“ на Лигата на конференциите.

Срещата на „Олимпико“ започна прекрасно за гостите от София, които откриха още в 10-та минута чрез Греъм Кери. След това обаче последваха две попадения, коото обърнаха развоя на срещата и на почивката на таблото светеше 2:1. Вторите 45 минути също започнаха с натиск на 31-кратните шампиони на България, но те не успяха да се възползват от и без това малкото създадени положения. Не така стояха нещата от другата страна на игрището – Рома вкара трети гол, който тотално прекърши интригата, а в 80-та минута Яник Вилдсхут си изкара глупав втори жълт картон и напусна игрището.

С човек повече играчите на Моуриньо нанизаха още две попадения за крайното 5:1.

„Знаехме срещу кого излзиаме“, заяви българският специалист след мача.

„В Голяма част от мача успяхме да се противопоставим. В някои възлови моменти дадохме контрола върху мача. Емоцията след мача не е приятна, но бе приятно да се видим с Жозе. Крайният резултат е доста тежък. Това не е реалният резултат, Моуриньо ми каза същото след мача“, сподели Младенов.

„Този резултат не бе честен“, подкрепи колегата си и португалецът.

„Резултатът е фалшив. Това не е мач, който трябваше да завърши 5:1. Съревноваваха се до 3:1, дори тогава бяха живи и създаваха положения. Когато останаха с 10 души, за тях стана много тежко.

„Знам, че Стойчо е добър треньор, но отборът ни изненада. Те градиха своите атаки от защита с качество. Кери им носи допълнителна класа. Те са широко разположени. Те са добър отбор“, допълни „Специалния“, който съвсем наскоро отбеляза 1000 мача в Европа като старши треньор.