Мисията изпълнена! Левски не се даде на нагли гърци

0
Левски
Lap.bg

Левски елиминира гръцкия ПАОК, след като двата тима завършиха 1:1 насред Солун и при общ резултат 3:1 „сините“ продължават напред в Лигата на конференциите.

Столичният гранд елиминира богатия си съперник и така прави още по-хубава българската вече в европейските клубни турнири. По-рано ЦСКА победи Македония ГП с 4:0 и така двата най-популярни тима у нас крачат уверено напред.

Гърците приключиха срещата днес с 9 души, след като се държаха много нагло и дори заслужаваха повече картони заради постоянните спорове със съдиите и протестите.

Резултатът беше открит от Роналдо след непростима грешка в защита в 25-ата минута, подобно на двата гола от преди седмица. Домакините изравниха в началото на втората част, но след това дойдоха червените картони и те капотулираха на собствения си „Тумба“.

Преди двата мача ПАОК беше сочен за твърд фаворит, но възпитаниците на Станимир Стоилов успяха да преодолеят скъпата селекция на противника. Самият Мъри обяви, че евентуалното елиминиране на гръцкия гранд ще е футболно чудо.