Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент
ВХОД

Минимална победа за Нигерия на старта за Купата на африканските нации

0
купа на африканските нации

Националният тим на НИгерия спечели дербито с отбора на Египет, което даде старт на Група „D“ от турнира за Купата на африканските нации. „Супер орлите“ победиха „Фараоните“ с 1:0 и по този начин на теория си осигуриха първото място в групата, където другите два отбора са Судан и Гвинея-Бисау.

Победното попадение в Гаруа бе дело на Келечи Ихеначо, който бе точен в 30-та минута след добро подаване на Джо Арибо. Носителите на 7 титли в тази напдревара така и не успяха да застрашат сериозно вратата на нигерийците, а през вторите 45 минути нападението на Египет бе мудно и разпокъсано.

Нигерия се защитаваше подредено и твърдо, а стратегията винаги двама да пазят капитана Мохамед Салах даде нужния резултат. Тази вечер ще се изиграе и другият мач от тази група.