Минимален успех подсигури на САЩ участие на осминафиналите

0

Селекцията на САЩ се класира на осминафиналите на Световното първенство в Катар. „Янките“ победиха с минималното 1:0 Иран с гол на Кристиан Пулишич и по този начин събраха 5 точки на втората позиция в групата. Първи е тимът на Англия със 7 пункта. Американците ще играят във фазата на 16-те най-добри срещу първия в група А – Нидерландия. Персите отпадат от световния форум с три точки в актива, завоювани срещу последния Уелс.

Първият шанс се откри пред Юнус Муса, който получи пред наказателното и отправи шут, минал над гредата.

В 28-ата минута капитанът Адамс намери Сарджънт на границата на пеналта. Нападателят отправи удар, който беше блокиран от ирански защитник, а след това топката се озова в Уеа, който отправи слаб изстрел с глава.

САЩ организира поредна добра атака в 33-ата минута, когато Сарджънт се ориентира добре в наказателното между няколко защитници на персите и пусна страхотен пас към Уеа. Фланговият нападател шутира от около 10 метра, но над напречната греда.

По-добрата игра на „янките“ даде резултат в 38-ата минута. Тогава МакКени пусна страхотен пас към Дест отдясно, който с едно докосване намери връхлитащия в наказателното поле Пулишич, а крилото засече във вратата за 0:1.

В седмата минута на добавеното време на първата част Уеа изскочи от дълбочина и беше изведен сам срещу вратаря от МакКени. Фланговият нападател пусна топката покрай Бейранванд и с помощта на гредата топката се оплете в мрежата. Попадението обаче беше отменено заради засада.

Втората част започна с добра възможност за Щатите – Сарджънт получи пас отляво в наказателното поле и опита удар по диагонала, но вратарят спаси. В 52-ата минута Иран за първи път създаде нещо по-интересно пред противниковата врата. Разеян центрира отдясно, а в наказателното поле резервата Годос изпревари Картър-Викърс и стреля глава, но над вратата.

В 65-ата минута Голизадех проби отдясно и потърси Тареми. Деветката не успя да играе с топката, която се озова в Годос, но офанзивният футболист от дузпата стреля опасно покрай вратата. В 70-ата минута Езатолахи шутира от дистанция, но неточно.

В третата минута на допълнителното време Поуралиганджи засече с глава центриране на Годос от пряк свободен удар, но прати топката покрай вратата.