Минчев играе силно, Спарта губи

0
Мартин Минчев
Снимка: You tube

Младежки национал на България продължи с добрите си изяви за своя чужд клуб. След фурора, който направи преди дни в чешкото първенство, сега той показа, че струва и в Европа. За съжаление неговите усилия не бяха достатъчни на клуба му за позитивен резултат.

Мартин Минчев изигра поредния си силен мач, но Спарта (Прага) допусна обрат и изгуби драматично от Лион с 3:4 у дома в мач от Група „А“ на Лига Европа. Чехите поведоха с 2:0 до 19-ата минута, като българският нападател имаше участие и при двете попадения на Лукаш Хараслин. Първо след опит за удар на Минчев Хараслин се разписа, а после юношата на Черно море му асистира за второто попадение.

Французите се върнаха в мача с попадение на Екамби малко преди почивката. Хусем Ауер изравни в 53-тата минута, а Лукас Пакета направи обрата пълен в 67-ата.

Две минути преди края с нов гол на Екамби Лион поведе с 4:2. В добавеното време Ханчко от Спарта вкара гол, но той бе отменен след намесата на ВАР, а секунди по-късно чехите намалиха след хубаво попадение с глава на Крейчи.

Мартин Минчев игра до 63-тата минута, когато бе сменен.

Лион е лидер с пълен актив от 9 точки, следван от Спарта – 4, Рейнджърс – 3 и Брьондби – 1.