Минчев и Славия (Прага) спечелиха голямото дерби в Чехия

0

Българският национал Мартин Минчев и съотборниците му от Славия (Прага) спелиха голямото дерби на Чехия срещу Спарта (Прага) с 2:0. Срещата бе от 1/4-финалите за Купата на страната, а Славия надделя с попадения през първото полувреме.

Бившият треньор на Лудогорец Павел Върба заложи на Минчев от първата минута, но го замени в 63-ата минута.

Славия стигна до успеха с два гола през първото полувреме. Ладислав Крейчи откри резултата в 10-ата минута след удар отблизо за 1:0, а в 26-ата Якуб Пешек направи резултата 2:0. Той и Визнер направиха образцова контраатака, която остави Пешек сам срещу вратаря на Спарта (Прага).

Тарас Качараба от тима на Славия си изкара втори жълт и червен картон в последните минути на срещата.