Милуоки взе първа победа срещу Финикс

0 коментара
милуоки бъкс нба

Отборът на Милуоки Бъкс намали изоставането си във финалната серия на плейофите на НБА. „Елените“ взеха първия си домакински мач срещу „слънцата“ и резултатът вече е 2:1 в полза на Финикс.

Отново над всички за домакините бе Янис Антетокумпо. Гръцкият баскетболист вкара 41 точки и взе 13 борби. Джру Холидей също направи силен двубой – 14 от 21 точки бяха отбелязани през второто полувреме. Играчите на Майк Буденхолзер бяха стабилни в защита и позволиха едва 9 вкарани тройки на Финикс.

За гостите силен мач направиха Крис Пол и Джей Краудър. Гардът отбеляза 19 точки, а крилото се отчете с 18 пункта и 6 от 7 успешни опита за три. Девин Букър бе големият длъжник, стреляйки едва 21.4% от игрището и вкарвайки едва 10 точки за 29 минути. Сънс взеха едва 36 борби за целия мач, докато МИлуоки хвана 11 „табла“ повече.

Мач №4 отново е в Милуоки и ще се проведе в ранните часове на четвъртък (българско време).