Милуоки на крачка от финал в НБА

0 коментара
милуоки бъкс нба

Въпреки отсъствието на голямата си звезда Янис Антетокумпо, отборът на Милуоки Бъкс спечели мач №5 от финалната серия на източната конференция от плейофите на НБА. „Елените“ победиха гостите от Атланта Хоукс с 123:112 и вече са само на победа от класиране на финал.

Стартовата петица на Бъкс изнесе фамозен мач. Брук Лопез реализира 33 точки и 7 борби, Пи Джей Тъкър хвана 11 борби, Крис Мидълтън вкара 26 точки и взе 13 борби, а заместника на Антетокумпо Боби Портис също „избухна“ с 22 точки и 8 стъкла. Джру Холидей също имаше солидно представяне – 25 точки и 13 асистенции.

За „соколите“ втори пореден мач пропусна Трей Йънг. Разпределителят все още не бе възстановен от контузия на десния крак и изгледа загубата от пейката. За гостите най-полезен бе Бодан Богданович, който вкара 12 от 28-те си точки в последната четвърт. Центърът Клинт Капела игра 21 минути, в които се отчете с 8 борби и 6 точки.

Мач №6 ще се проведе в Атланта в ранните часове на неделя (българско време).