Милуоки върна интригата в серията с Бруклин

0
Янис Антетокумпо

Отборът на Милуоки Бъкс взе първата си домакинска среща от полуфиналите в източната конференция от плейфоте на НБА.

„Елените“ победиха Бруклин Нетс с 86:83, като по този начин съкратиха изоставането си на 2:1. С основна заслуга за успеха на „зелено-белите“ бяха Янис Антетокумпо и Крис Мидълтън. Тежкото крило и гарда отбелязаха 79% от всички точки на своя отбор – 68 от 86.

Двукратния MVP на лигата отбеляза 33 точки и грабна 14 борби за 43 минути игра, докато 29-годишният Мидълтън наниза 35 точки и добави 15 борби. Бъкс показаха отлична игра в защита, позволявайки едва 7 борби в нападение за отбора от Ню йорк.

За гостите над всички отново бяха Кевин Дюрант и Кайри Ървинг, който отбелязаха общо 52 точки. Блейк Грифин вкара едва 5 точки за близо 30 минути на игрището, което е крайно недостатъчно за играч със способностите му.

Джеймс Хардън пропусна четвърти пореден мач заради проблем в задното бедро. „Брадата“ се контузи още в първата минута на първия мач между двата отбора, като надеждите на „Мрежите“ са той да се завърне евентуално за мач №6 или 7.

Четвъртата среща от серията ще се състои в неделя вечер (българско време).