Милан взе дербито с Рома и отново догони Наполи

0
милан
facebook.com/ACMilan

Отборът на Милан спечели голямото дерби на 11-ия кръг от италианската Серия „А“, побеждавайки като гост Рома с 1:2. Успехът за играчите на Стефано Пиоли бе техен десети от началото на сезона и така те се изравниха отново с водача в класирането Наполи, като „небесносините“ заемат първата позиция само заради по-добрата си голова разлика.

Срещата на „Стадио Олимпико“ започна силно, като първата по-опасна възможност се откри пред домакините, но Лоренцо Пелегрини изпрати топката встрани от вратата на Милан. „Росонерите“ поведоха в резултата в 26-та минута, когато Златан Ибрахимович вкара красив гол от пряк-свободен удар от границата на наказателното поле. Минута по-късно ветеранът получи и жълт картон за спорене със съдията.

В 38-та минута миланистите вкараха и втори гол, но той не бе зачетен заради засада. До края на полувремето „вълците“ направиха няколко по-сносни атаки, които обаче завършваха с неточни изстрели или изчистени центрирания.

През втората част футболистите на Жозе Моуриньо започнаха силно, но отново получиха гол. Златан засече успореден пас към него, но след намесата на ВАР голът бе отменен заради засада.

Въпреки това в 55-та минута Рома допусна нов гол, който обаче нямаше как да бъде задраскан. Роджър Ибанес от Рома направи глупаво нарушение в собственото си наказателно поле и Фабио Мареска правилно отсъди дузпа. Зад топката застана Франк Кесие, който не сбърка за 0:2.

В 66-та минута столичани останаха с числено преимущество, тъй като Тео Ернандес от Милан бе изгонен за втори жълт картон. Това вдигна интензитета на атаките на домакините и в 82-та минута те можеха да върнат едно попадение, но изстрелът на Николо Занйоло от малкото наказателно поле бе изчистен от полеви играч на гостите от самата голлиния.

Крайният резултат бе оформен в самия край на даденото от съдията продължение. Първо в 93-та минута „джалоросите“ имаха претенции за дузпа, но след видео повторение съдията реши, че няма достатъчно основания за такива. Секунди след това топката се озова в межата на Чиприан Татарусану след добавка на Стефан Ел Шаарауи миг след първоначално спасен изстрел от румънския вратар.

Така Милан вече има 31 точки след 11 изиграни срещи, а Рома заема 4-то място с актив от 19 точки.