Милан се върна на пътя на победите

0
милан венеция

Отборът на Милан записа нова победа в домакинството си на Венеция в мач от пети кръг на Серия „А“. „Росонерите“ триумфираха с 2:0 и по този начин не позволиха на градския си съперник Интер да се откъсне сам на върха.

Възпитаниците на Стефано Пиоли очаквано държаха инициативата в мача и бяха далеч по-агресивният отбор, но победата не дойде особено лесно. Играчите на Паоло Дзанети се подвизаваха предимно в собственото си наказателно поле и рядко успяваха да задържат топката в тяхно владение за по-продължителен период от време.

Най-чистите голови положения за домакините дойдоха в края на първата част, но изстрелите на Пиер Калулу и Алесандро Флоренци минаха на сантиметри от вратата на Ники Маенпаа. Така първите 45 минути завършиха при резултат 0:0.

След почивката миланистите вдигнаха още повече оборотите, но отново последното докосване не бе на нужното ниво. Логичното се случи едва в 68-та минута, когато Браим Диаз изведе Милан напред след асистенция на Тео Ернандес.

Голът поуспокои домакините и те започнаха да играят по-освободено и търпеливо, а тази им стратегия им се отплати в 82-та мнута, когато бе оформен и крайният резултат. Алексис Салемакерс центрира от фал, а на края на центриарането се оказа Ернандес, който ознаменува брилянтния си мач с гол, изпреварвайки стража на гостите и пращайки топката в десния долен ъгъл на вратата.

Така Милан има 4 победи и 1 равен след 5 мача и се намира на второ място във временното подреждане с еднакъв точков актив с Интер. Венеция пък записа четвърта загуба след пет мача и заема 18-то място с едва три спечелени точки.