Милан подчини Интер в спиращо дъха дерби

0
Милан

Милан победи Интер с 3:2 в 233-тото издание на Дерби дело Мадонина на препълнения „Джузепе Меаца“. Марсело Брозович откри за „нерадзурите“ в 21-ата минута, но само седем по-късно Рафаел Леао изравни с майсторски шут. Впоследствие Милан стигна до пълен обрат с голове на Оливие Жиру в 54-тата минута и отново на Леао в 60-ата. Силите на Интер стигнаха само за още едно попадение на Един Джеко в 67-ата минута.

На пръв поглед в титулярния състав на „росонерите“ най-интересно беше присъствието на Шарле Де Кетеларе, за когото това беше първо Дерби на Милано. В стартовите 11 на „нерадзурите“ вниманието прикова Хоакин Корея, който беше партньорът на Лаутаро Мартинес заради контузията на Ромелу Лукаку. Именно „росонерите“ са любимата жертва на Туку в Серия „А“, като той има четири попадения срещу тях.

За пореден път “Курва Суд” и “Курва Норд” впечатлиха със своите специални хореографии за дербито. Тифозите на “росонерите” издигнаха транспарант с момче в червено-черен екип, гледащо решително и със скръстени ръце под Скудетото на гърдите. До него пък беше изобразено друго хлапе в черно-син екип, търкащо своите очи. Към това привържениците показаха два надписа. Първият гласеше: “Комедийна традиция”, свързан с културата на Милано. Другият беше следният: “Аз – шампион, ти – плачещо бебе.” В ложата на стадиона се беше настанил Гери Кардинале, за когото това беше първи мач като официален собственик на италианския шампион.