Милан изпрати Верона в Серия Б

0
Милан
БТА

Милан победи Верона с 3:1 и така отборът на гостите се сбогува със Серия А. Оливие Жиру откри от дузпа в продължението на първото полувреме. Давиде Фараони изравни след почивката и точка стигаше на „фараоните“ за оцеляване.

В самия край обаче Рафаел Леао направиха разликата. Подписалият преди дни дългосрочен договор с „нерадзурите“ футболист вкара много красив втори гол, който оформи и крайното 3:1.

Това беше последният мач за Милан на живата легенда Златан Ибрахимович. Преди първия съдийски сигнал привържениците на домакините издигнаха хореография, с която му благодариха.