Милан и Интер стартираха с победи в Италия

0
Милан

Милан започна защитата на титлата в италианската Серия А с домакинска победа над Удинезе (4:2).

Гостите започнаха ударно мача и поведоха след само 90 секунди, след като Родриго Бекао беше точен с глава. Милан възстанови паритета чрез Тео Ернандес от дузпа само осем минути по-късно.

Анте Ребич пък вкара за пълен обрат, но в продължението на първото полувреме Адам Масина направи 2:2.

В началото на втората част Брахим Диас отново изведе домакините, а крайното 4:2 оформи Ребич в 68-ата минута.

В същото време Интер беше на косъм да започне първенството с равенство. Градският съперник на Милан се наложи над Лече с 2:1 като гост.

Головата машина Ромелу Лукаку даде аванс на „нерадзурите“ още във втората минута с поредния ранен гол за кръга в Серия А.

Асан Чесай обаче изравни в 48-ата минута и тимът от Южна Италия удържаше преднината си до самия край. Пет минути след края на редовното време Дензъл Дъмфрис добута топката в мрежата за заветното 2:1 и прати тифозите на Интер в екстаз.