Милан и Интер печелят в калчото

0
Милан

Двата милански отбора спечелиха срещите си от поредния кръг в калчото и запазиха първото и второто място в класирането. Милан отново не впечатли с играта си в атака, но за разлика от предните мачове, този път успя да вкара голове и записа домакински успех с 2:0 над Дженоа в среща от 33-тия кръг.  Попаденията бяха отбелязани от Рафаел Леао в 11-ата и резервата Жуниор Месиас в 87-ата минута.

Интер пък победи като гост Специя с 3:1. Марсело Брозович изведе „нерадзурите“ напред в 31-вата минута, а Лаутаро Мартинес удвои преднината им, след като се разписа в 73-тата минута. Две минути преди края Джулио Маджоре върна интригата за кратко, но в четвъртата минута на добавеното време Алексис Санчес бе точен и „узакони“ трите точки на гранда от Милано.

Пет кръга преди края Милан е лидер със 71 пункта, а Интер е втори с 69 и мач по-малко. Трети и четвърти са съответно Наполи с 66 точки и Ювентус – 62. Днес Ювентус приема Болоня, а Наполи е домакин на Рома в понеделник.