Миглена Селишка ще се бори за златото

0
Миглена Селишка
Снимка: Българска федерация по бора

Миглена Селишка се класира за финала на Европейското първенство по борба в Будапеща, след като победи Анна Лукасяк (Полша) с 5:4 в категория до 50 кг. Селишка започна с точка за пасивност на полякинята и от този момент нататък не изпусна предимството.

Така тя спечели схватката и ще се бори за титлата с Евин Демирхан (Турция), която надви Емилия Вук (Румъния) във втория полуфинал с 8:5. Туркинята има два бронзови медала от Европейски първенства и един от Световно. Друга туркиня – Ясемин Адар, може да изтегли Мария Оряшкова на мач за бронзовия медал в категория до 76 кг.