Маями елиминра Филаделфия и се класира за финалите на изток

0
баскетбол нба
nba.com

Отборът на Маями Хийт е първият отбор в тазгодишните плейофи на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, който си осигури участие във финалите на някоя от двете конференции. „Горещите“ отстраниха Филаделфия 76ърс, след като спечелиха мач №6 с 90:99 и взеха серията с 4:2 победи. Това е втория финал на изток за възпитаниците на Ерик Сполстра в последните три години. През 2020-та „горещите“ стигнаха до финалите на НБА, но загубиха от Лос Анджелис Лейкърс.

Най-полезен за гостите от Маями бе Джими Бътлър с 32 точки и 8 борби. Бътлър реализира 13 от 29-те си опита от игрището. Гардът Макс Щрус добави 20 точки и 11 борби, а най-добрата резерва в редовния сезон Тайлър Хиро се включи с 10 точки за 16 минути. Гостите обезличиха „Сиксърс“ в подкошията, хващайки 49 борби срещу само 35 за „Фили“.

За домакините най-резултатни бяха центърът Джоел Ембийд и гардът Тайрис Макси с по 20 точки. Ембийд овладя и 12 борби, но имаше лоша вечер в стрелабата – 7 успешни от 24 опита. Джеймс Хардън направи изключително слаб мач, вкарвайки едва 11 точки и опитвайки едва 2 изстрела през цялото второ полувреме.

Маями чака победителя от двойката Милуоки Бъкс и Бостън Селтикс. Двата отбора се изправят един срещу друг за шести път в ранните часове на събота (българско време), като в момента резултатът в серията е 3:2 в полза на Бъкс.

В другия мач игран през изминалата нощ Далас победи Финикс като домакин с 113:86 и така победителят от серията ще бъде решен след мач №7, който ще се изиграе в Аризона.