Мексико развинти Франция в откриващия мач на Токио 2020

0 коментара
мексико

Националният тим на Мексико до 23 години започна участието си на Летните олимпийски игри в Токио с разгром над Франция. В първи мач от Група „А“ северноамериканците сломиха „петлите“ с 4:1, повеждайки в класирането, където са и отборите на Южна Африка и Япония.

Въпреки наличието на доста футболисти, които са играчи в значими европейски отбори, французите нямаха абсолютно никакви аргументи срещу играчите на Хайме Лозано. Мексиканците се втурнаха в атакуващ футбол още от първата минута, макар първото полувреме да завърши при резултат 0:0.

Всичките 5 попадения паднаха през вторите 45 минути. Ернесто Вега откри малко след подновяването на играта, а в 55-та минута Франциско Кордова покачи на 2:0. Европейците върнаха едно попадение чрез точно изпълнена дузпа от Пиер-Жиняк в 69-та минута, но Мексико отбеляза нови две попадения в заключителните 10 минути чрез Карлос Антуна и Едуардо Агуире. Следващият мач на Франция е срещу ЮАР след три дни, докато Мексико играе с домакините от Япония.

В Група „B“ Нова Зеландия победи с 1:0 Южна Корея, където още са отборите на Хондурас и Румъния.

В Група „C“ Испания не можа да победи Египет, където още са отборите на Аржентина и Австралия.

В последната Група „D“ Кот д’Ивоар победи Саудитска Арабия с 2:1, където още са тимовете на Бразилия и Германия.