Мексико и САЩ спечелиха групите си на „Голд къп“

0
сащ футбол

Отборите на Мексико и САЩ достигнаха елиминационната фаза на провеждащия се в момента турнир „Голд къп“ – първенството на Северна и Централна Америка.

Мексико завърши Група „А“ на състезанието с 7 спечелени точки след три мача, побеждавайки Ел Салвадор с 1:0. Единственото попадение падна в 26-та минута и бе дело на Луис Родригес. Така възпитаниците на Жерардо Мартино си осигуриха първата позиция в крайното класиране. Втори останаха играчите на Ел Салвадор, които също продължават напред.

САЩ пък достигна трета победа в трети мач от Група „B“, побеждавайки също с минималното 1:0. Играчите на Грег Белтхалтър надвиха Канада, а единственият гол в двубоя бе дело на Шак Мур още в първата минута. На второ място в групата останаха канадците, а трети и четвърти са Хаити и Мартиника.

Тази нощ предстоят да се изиграят последните мачове от групите „С“ и „D“. В Група „С“ Коста Рика и Ямайка ще спорят за първото място, тъй като и двата отбора имат по две победи в първите си два мача. В Група „D“ пък Хондурас е сигурен участник в следващата фаза, докато второто място може да бъде спечелено от Катар и Панама.

Четвъртфиналните мачове са насрочени за ранните часове на 25-ти и 26-ти юни (българско време).