Меси вкара пет гола и задмина Пеле

0
Лионел Меси

Лионел Меси се развихри в приятелска среща с Естония. Носителят на седем „Златни топки“ вкара петте гола за победата на Аржентина с 5:0. Звездата на Пари Сен Жермен откри резултата от дузпа в 8-ата минута, а второто му попадение падна в самия край на първото полувреме след асистенция на Папу Гомес.

В 47-ата минута Меси направи преднината на своите класическа, след като завърши с техничен удар красива комбинация. В 71-вата минута Лео бе изведен сам срещу вратаря и технично го преодоля за 4:0, а пет минути по-късно отново Меси оформи крайния резултат след разбъркване.

С петте си попадения Лионел Меси вече има 764 гола в кариерата си, което е с два повече от Краля на футбола Пеле, който официално е със 762 попадения. На върха на тази класация е Кристиано Роналдо с 813 гола.