Меси получи слаба оценка

0
Лионел Меси

Излязоха оценките за индивидуалните изяви на играчите в мача от Лига 1 между Пари Сен Жермен и Лил (2:1).

Полузащитникът на Пари Сен Жермен Анхел ди Мария има 8 по десетобалната система. Ди Мария вкара победния гол в 88-ата минута след асистенция на нападателя Неймар, който получи 7. Двамата са най-високо оценени от своя тим. Полузащитникът на Лил Ренато Санчес също заслужи оценка 7 от френското издание L’Équipe .

Нападателят на Пари Сен Жермен Лионел Меси, който бе заменен на полувремето, и полузащитникът Жоржиньо Вайналдум са оценени с по 3. Полузащитникът на Лил Джонатан Бамба има оценка 4.

Старши треньорът на парижани Маурисио Почетино заяви след мача, че Меси е бил заменен като предпазна мярка, тъй като се е чувствал некомфортно по време на мача.

Превод: Nostrabet