Мемфис приключи Минесота в 6 мача

0
баскетбол нба
nba.com

Отборът на Мемифс Гризлийс се класира за втория кръг на плейофите, след като през изминалата нощ спечели четвърта победа срещу тима на Минесота Тимбърлуувс и елиминира „горските вълци“. „Гризлитата“ се поздравиха с успеха с 106:114 и приключиха серията на паркета на противниците си.

Гостите показаха изключително балансирана игра в нападение. Джа Морант наниза 17 точки и даде 11 асистенции, вкарвайки 9 от 12-те си опита от линията за наказателни изстрели. Десмонд Бейн записа 43:28 минути на паркета, а в тях гардът вкара 23 точки и овладя 7 борби. Дилиън Брукс също вкара 23 точки,Джарен Джексън се отличи с ‘дабъл-дабъл’ – 18 точки и 14 борби.

За домакинте най-резултатен бе крилото Антъни Едуардс с 30 точки и 5 асистенции. „Мравката“ имаше слаба вечер в стрелбата, вкарвайки едва 10 от 24-те си опита от паркета. Карл-Антъни Таунс също остана длъжник на своя отбор, реализирайки едва 18 точки от 19 опита от игрището. Той овладя и 10 борби. Битката в подкошието бе изцяло спечелена от Гризлийс, който взеха 56 борби срещу 37 за Минесота.

Така в следващия кръг Мемфис ще има домакинско предимство срещу отбора на Голдън Стейт Уориърс. Първият мач от серията е насрочен за неделя вече (българско време).