Мемфис нанесе първа загуба на Голдън Стейт

0
нба джа морант

Отборът на Мемфис Гризлийс се нуждаеше от продължения, но успя да изненада домакините от Голдън Стейт Уориърс и да им нансе първо поражение през настоящия сезон в НБА. „Гризлитата“ подчиниха „Войните“ с 101:104, след като редовното време завърши при равенство 98:98.

Над всички за гостите бе гардът Джа Морант. 22-годишният лидер на Мемфис се отчете с 30 точки, 7 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки за 41 минути на паркета. Крилото Десмънд Бейн също направи силен мач, добавяйки 19 пункта и 6 борби з а 38 минути. По едно време Мемфис изостваше в резултата с 19 точки, но силна втора част и перфектна защита добутаха срещата в продължения.

За домакините СТеф Къри бе най-резултатен с 36 точки, но стрелбата на гарда не бе от най-добрите – 11 вкарани от 29 опита и 7 реализирани тройки от 20 стрелби. Резервата Деймиън Лий добави 14 пункта за 32 минути на игрището, а гостите взеха мача заради превеса си в подкошието – 51 борби за Мемфис и 48 за Уориърс.

Така баскетболистите на Тейлър Дженкинс имат актив от 3 победи и 2 загуби, а възпитаниците на Стив Кър имат 4 успеха и 1 поражение.