Мечтата на Лудогорец минава през победа в Загреб

0
Лудогорец

Българският първенец Лудогорец гостува на Динамо Загреб в реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят ще се играе от 21:00 часа на стадион „Максимир“ в столицата на Хърватия. „Орлите“ загубиха с 1:2 у дома и ще търсят задължителна победа, която да ги остави в преследване на мечтата за участие в груповата фаза на Шампионска лига.

В първия мач преди седмица Динамо нанесе своя удар в рамките на първите 10 минути, когато реализира и двата гола. Лудогорец имаше инициативата, но успя да вкара само един гол. Играта на тима на Анте Шимунджа показа обаче, че българският тим има всички шансове за успех в Загреб.

Проблем за специалиста е, че няма да може да разчита на някои от основните си играчи. Голмайсторът на тима Пиерос Сотириу бе продаден в Япония. Освен това Бърнард Текпетей е наказан, а Каули Оливейра, Серджио Падт и Клод Гонсалвеш са с контузии. Добрата новина е, че в игра се завръща Мануел Шоу.

​„Не трябва да играем красиво, а ефективно и да постигнем успех. Динамо е голям клуб, познавам манталитета им и феновете им. Не може да търсим гол от първата минута, ще подходим умно и ще чакаме нашия момент“, коментира Шимунджа на пресконференцията преди мача.

„Пиерос Сотириу ще ни липсва, но това дава шанс на други играчи да покажат защо са в Лудогорец. Не можехме да избегнем трансферите на основни играчи. Приемаме ги и продължаваме напред“, допълни наставникът на Лудогорец.