Мартин Камбуров изхвърли Черно море от турнира за Купата

0
Мартин Камбуров
Стопкадър: Диема Спорт

Вездесъщият Мартин Камбуров класира Бере на ¼-финал в турнира за Купата на България. Голаджията се разписа с глава и с първото си докосване, секунди след като се появи на терена, и донесе успеха на своите с 1:0 над Черно море в Стара Загора.

Преди това насочената от Абубакар Тунгара топка към вратата, се отклони от тялото на Живко Атанасов и излезе в корнер. Преди изпълнението му в 67-ата минута Камбуров влезе в игра и след центрирането отклони топката с глава, тя рикошира в тялото на Зе Гомеш и влезе в мрежата – 1:0 за Берое.

Иначе като цяло мачът бе равностоен и без интересни положения пред вратите.

В 15-ата минута Родриго Енрике и изведе Леандро Андраде в пеналта, крилото напредна и шутира в близкия ъгъл, но Омар Сако с решителен шпагат изби в корнер.

Черно море започна по-активно второто полувреме и в 48-ата минута удар от фаул на Велислав Василев бе отразен от вратаря Генади Ганев. Малко след това Василев вкара гол, но той бе отменен заради засада.

„Беше важно да продължим, тъй като от три години съм тук и все отпадахме на този етап – с дузпи и по инфарктен начин. Много се радвам, че се класирахме, тъй като Берое заслужава да играе на такава фаза и дори да стигне по-напред. Ако не ни се падне ЦСКА или Лудогорец, трябва да направим така, че да продължим. Берое е стойностен тим и заслужава да играе дори финал. Не помня да съм реализирал друг гол с първото си докосване, но и това се случи“, заяви Мартин Камбуров.