Маркиньос, Неделев и ВАР нанесоха първа загуба на Белия

0
Ботев
Снимка: Lap.bg

Ботев (Пловдив) победи с 3:1 ЦСКА 1948 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Така любимият на „канарчетата“ треньор Николай Киров претърпя първо поражение със столичния тим. Маркиньос се разписа на два пъти, Тодор Неделев добави един гол, а на два пъти и ВАР влезе в употреба, за да се стигне до попаденията. Галин Иванов се разписа за ЦСКА 1948.

Ботев, който отново е лидер в класирането, започна силно и успя да вкара две попадения през първата част. В 30-ата минута Александров повали Конате в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Тук за първи път в двубоя се намеси ВАР, за да се установи дали нарушението е в наказателното поле. В крайна сметка дузпа бе отсъдена, а Тодор Неделев бе безупречен.

След 10-ина минути Маркиньос стреля веднъж в гредата, а топката се върна при него и последва нов удар. Кълбото бе изчистено от голлинията и реферът Димитър Димитров даде сигнал играта да продължи. ВАр обаче се намеси и бе установено, че топката е преминала голлинията с целия си обем и резултатът стана 2:0 за Ботев.

В началото на втората част Галин Иванов се възползва от груба грешка в отбраната на домакините и върна едно попадение.

Играчите на Азурдин Валентич обаче вкараха трети гол, отново чрез Маркиньос, и изковаха победата.