BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

Манчестър Юнайтед подобри клубни антирекорди

0
Кристиано Роналдо

Манчестър Юнайтед продължава да страда: този път отборът на Рангник загуби епично от Брайтън с 0:4 и окончателно загуби шансовете си да се класира за Шампионската лига.

Хронологията на този мач напълно описва целия сезон на отбора.

В 15-ата минута Брайтън отбеляза гол чрез Мойзес Кайседо, който между другото е дебютния му в елита. В 42-рата минута Рафаел Варан подари топката на Дани Уелбек точно пред своето наказателно поле, но той не успя да уцели целта.

На полувремето Рангник отбеляза, че тимът му спешно трябва да промени нещата и прави две смени: Фред на мястото на Неманя Матич и Единсон Кавани на мястото на Еланга. Изглеждаше, че сега Юнайтед ще играе по различен начин, но тези промени така и не дадоха резултат.

В 49-ата минута Марк Кукурея също вкара първия си гол в елита за 2:0, а в 58-ата Паскал Грос направи преднината на своите класическа. В 60-ата минута пък грешка на Диого Далот позволи на Леонардо Тросар да реализира четвърто попадение, с което оформи разгрома.

След това Кавани имаше няколко добри шанса, но негов гол беше отменен заради засада, а друг сериозен удар бе отразен от Роберт Санчес. Брайтън също можеше да вкара повече, а удари и една греда.

Така Юнайтед счупи някои антирекорди. И да, това е най-лошия сезон за клуба в Премиър лийг.

„Кошмарно представяне. От първата до последната минута не направихме достатъчно. Можем само да се извиним за това унизително поражение, заяви Ралф Рангник след мача. – Дадохме на съперника си твърде много време и твърде много свободно пространство. Не успяхме да ги спрем да преминат между линиите. Казахме на играчите да бъдат възможно най-компактни, но не успяхме да ги спрем. Не мисля, че са пренебрегнали плана за игра. Те не успяха. Когато оставиш твърде много празни пространства в мач срещу толкова техничен съперник, биваш наказан.“

Извинението на треньора едва ли ще трогне феновете на „червените дяволи“, предвид тези няколко тъжни статистики:

Това е исторически най-лошата защита на Юнайтед във Висшата лига: 56 допуснати гола в 37 мача. С това е подобрен предишния рекорд от 54 инкасирани попадения през сезон 2018/2019.

Ако играчите на Рангник се справят добре срещу Палас в последния си мач за сезона, те ще спечелят 61 точки. Но това пак ще бъде най-лошият резултат в историята на клуба. Предишният най-лош беше 2013/2014, когато Юнайтед събра 64 точки.

Разгромът на Юнайтед с 4:0 е най-голямата победа на Брайтън в 356 мача в английския елит.

Тъга и за Кристиано Роналдо: Кристиано ще пропусне Шампионската лига за първи път, ако не напусне Ю найтед през следващия сезон.

Освен всичко друго Юнайтед получи петия си разгром за сезона – тъжна закономерност, която не е виждана от много отдавна. Оле Гунар Солскяер има само две поражения, а останалите са под ръководството на Ралф Рангник. Загубите са от Ливърпул с 0:5, Уотфорд и Манчестър Сити с по 1:4 и от Ливърпул и Брайтън с по 0:4.

След напускането на сър Алекс Фъргюсън отборът е допуснал 4 и повече гола в един мач във Висшата лига 12 пъти. Пет от тях обаче са през този сезон. По времето на Фъргюсън Юнайтед допуска четири и повече гола в един мач също 12 пъти, но това отнема 21 години.