Манчестър Сити изнесе лекция на „Олд Трафорд“

0
Манчестър Сити

Шампионът на Англия Манчестър Сити победи с лекота Манчестър Юнайтед с 2:0 на „Олд Трафорд“ в 186-ото дерби на Манчестър. Автогол на Ерик Байи в 7-ата минута и попадение на Бернардо Силва в 45-ата се оказаха достатъчни за триумфа на „гражданите“, които вече се откъснаха на 6 точки пред „червените дяволи“. И за двете попадения асистира Жоао Кансело.

Воденият от Оле Гунар Солскяер тим изигра отново посредствен двубой срещу силен съперник в „Театъра на мечтите“ и допусна второ болезнено поражение след това от Ливърпул с 0:5 преди две седмици. Само добрите намеси на Давид Де Хеа през първото полувреме предотвратиха нова по-изразителна загуба на Юнайтед, който след този кръг може да се окаже на 11 точки от върха в Премиър Лийг. Домакините завършиха двубоя само с един точен удар през първото полувреме.

След почивката подопечните на Хосеп Гуардиола се забавляваха и разиграваха топката, а играчите на Юнайтед гледаха отблизо. За да не набъбне резултата, решаващи се оказаха пропуските на Фил Фодън и Джон Стоунс, както и странното решение на Майкъл Оливер да не отсъди дузпа за очевидно нарушение срещу Габриел Жезус.