Манчестър Юнайтед се реваншира с бой над Ливърпул в дербито

0
Манчестър Юнайтед Ливърпул

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 в голямото дерби на английския футбол. Ерик Тен Хаг постигна първата си победа начело на „червените дяволи“ в най-подходящия момент.

„Олд Трафорд“ имаше много поводи за радост още от първите минути, защото домакините започнаха много по-уверено срещата и още до десетата можеха да водят с два гола. Младият Еланга обаче нацели страничната греда сам срещу Алисон, а друго изгодно положение беше опропастено от Рашфорд.

В 15-ата минута обаче Санчо получи достатъчно време да обработи топката в наказателното поле и откри резултата за радост на всички фенове на Юнайтед. Защитниците на гостите продължиха да се държат колебливо, но след 30-ата минута все пак Ливърпул започна да упражнява натиск. До почивката Юнайтед главно се бранеше и успя да съхрани аванса.

Второто полувреме стартира вихрено за Манчестър, по подобие на първото. В прегръдките на съотборниците си се оказа Маркъс Рашфорд със страхотен гол след игра на ръба на засадата. Именно той наниза шест от последните девет попадения за Юнайтед в голямото дерби с мърсисайдци.

До края на мача Мо Салах успя да направи поражението на Ливърпул по-почетно с глава, но все пак неговият тим беше далеч от обичайното си ниво. Така Юнайтед вече е с три точки и изпревари днешния си съперник, който остава с две.