Манчестър Юнайтед отстъпи на испанци след съдийска гавра

0
стоп кадър
twitter

Испанските отбори са царете на турнира Лига Европа и това се доказа отново тази вечер. Реал Сосиедад тръгна ударно в груповата фаза с престижна победа над Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“.

Гостите успяха да надиграят английския колос с минималното 1:0 в много равностоен и нервен сблъсък. Той беше опорочен със скандална дузпа в тяхна полза за игра с ръка в наказателното поле, макар ясно да се видя как топката удря тялото на играча.

Ерик тен Хаг започна с Кристиано Роналдо и Каземиро от първата минута. Двамата не излизаха от първата минута в предишните четири мача, които неминуемо бяха спечвшено от Юнайтед.

Присъствието им не донесе успех и след скучно първо полувреме гостите откриха в 59-ата минута от дузпа. Мендес беше хладнокръвен от бялата точка и реализира единствения гол в мача. На повторенията се видя, че 11-метров удар иначе не трябваше да бъде свирен (стоп кадър на заглавната снимка).