Манчестър Сити разби Брюж в Шампионска лига (ВИДЕО)

0
Манчестър Сити

Манчестър Сити разби с 5:1 като гост Брюж в мач от трети кръг на груповата фаза на Шампионска лига. „Гражданите“ на Гуардиола бяха категорични срещу белгийския тим и можеха дори да вкарат още попадения.

Вечерта бе паметна за 17-годишния Кол Палмър, който записа дебют в Шампионска лига, влизайки като резерва в 65-ата минута, а само две по-късно реализира и гол. Риад Марез вкара две попадения, а другите бяха дело на Жоао Кансело и Кайл Уолкър. За Брюж се разписа Ханс Ванакен.

Гостите от Англия се втурнаха в атаки от първата минута, а гол на Родри в 13-ата бе отменен заради засада. Все пак логичното се случи в 30-ата минута Фодън изведе отлично Кансело, който сам срещу вратаря на Брюж не сгреши и откри резултата. В края на полувремето Нсоки направи фаул в наказателното си поле и бе отсъдена дузпа, която Марез реализира – 2:0 за Сити.

Веднага след почивката Кайл Уолкър заби трети гол, а в 67-ата Стърлинг намери младия Палмър, който прониза вратаря за 4:0.

Домакините успяха да върнат един гол чрез Ванакен в 81-ата минута, но само след 120 секунди Риад Марез отбеляза второто си попадение в двубоя и оформи крайното 5:1 за „гражданите“.

Манчестър Сити събра 6 точки, докато Брюж остана с 4. ПСЖ също има 4, но тази вече играе с РБ Лайпциг.