Манчестър Сити обърна ПСЖ в битката на богаташите

0
Манчестър Сити

Манчестър Сити победи с 2:1 ПСЖ в битката на богаташите в Шампионската лига. “Гражданите” си гарантираха първото място в крайното класиране в групата и успяха да вземат реванш за загубата с 0:2 в първата среща помежду им в Париж.

Рахийм Стърлинг и Габриел Жесус бяха точни за тима на Пеп Гуардиола, докато за парижани се разпоса Мбапе.

Домакините бяха по-дейния тим през цялото първо полувреме, въпреки наличието на терена на звездното трио на гостите – Меси, Неймар и Мбапе. Манчестър обаче не успя да оползотвори своето превъзходство, като с най-сериозен пропуск се отличи Риад Марез.

Веднага след началото на второто полувреме обаче ПСЖ поведе в резултата. Мбапе се оказа на точното място в точния момент, топката стигна някак до него и той с мощен удар прониза домакините.

“Гражданите” обаче не се предадоха. В 63-ата минута Жесус намери отлично Стърлинг, който от чиста позиция нямаше как да сгреши.

В 76-ата минута Бернардо Силва намери много добре Жесус, който с технично изпълнение донесе успеха на Манчестър.

Английският тим е лидер с 12 точки кръг преди края на груповата фаза. ПСЖ заема второто място с 8 точки и също ще участва в елиминациите.

РБ Лайпциг смаза с 5:0 Брюж като гост и зае третото място с 4 точки, колкото има и белгийския тим.