Манчестър Сити докосва титлата на Англия

0
бернардо силва манчестър сити

Манчестър Сити е много близо до титлата в Англия, след като победи Нюкасъл с 5:0 на своя стадион и дръпна с три точки на върха пред втория Ливърпул, който снощи завърши 1:1 с Тотнъм.

„Гражданите“ имаха тотално надмощие срещу Нюкасъл в двубоя от 36-ия кръг на Висшата лига и безпроблемно стигнаха до успеха.

Рахийм Стърлинг с глава откри резултата в 19-а минута след асистенция на Жоао Кансело, а Аймерик Лапорте направи 2:0 в 38-а минута.

През втората част Сити стигна до още три гола. Първо Родри направи 3:0 след центриране на Кевин Де Бройне в 61-а минута, а добавеното време на мача Фил Фодън и Стърлинг оформиха крайното 5:0.

Манчестър Сити има три стъпки до края – срещу Уулвърхямптън, Уест Хям и Астън Вила. При две победи и равенство ще спечели титлата.