Манчестър Сити взе скалпа и на Уест Хям

0
манчестър сити

Отборът на Манчестър Сити записа 4-ти успех в последните 5 срещи на итма от Висшата лига и по този начин не позволи на Ливърпул и Челси да се откъснат на върха в класирането. Играчите на Пеп Гуардиола надвиха гостуващия тим на Уест Хям с 2:1 в мач от 13-ия кръг на първенството.

„Гражданите“ започнаха двубоя с масирани атаки, като още в 8-та минута изстрел на Кайл Уолкър от далечно разстояние мина на санитметри от страничната греда. В 16-та минута Аймерик Лапорт уцели гредата след центриране от корнер, а две минути по-късно гол на Рияд Марес бе отменен заради засада.

Логичното все пак се случи в 33-та минута, когато чудесна многоходова атака на домакините завърши с изстрел на Марес, който бе спасен от Лукаш Фабиански, но Илкай Гюндоган бе пръв до отбитата топка и просто я добута в опразнената врата. Така и приключи първото полувреме.

През втората част играчите на Дейвид Мойс играеха по-рядко с топката и разчитаха предимно на контраатаки, но Михаил Антонио често пъти се оказваше бе нужната подкрепа в нападение и набезите на „чуковете“ не доведоха до гол. Всичко най-интересно бе оставено за последните минути, когато първо Фернандиньо покачи на 2:0 в 90-та минута, а в добавеното време Мануел Ланцини вкара много красив гол от воле от границата на наказателното на Емерсон.

Така Манчестър вече има актив от 29 точки и заема второ място във временното подреждане, докато Уест Хям остава четвърти с 23 спечелени точки.

В другите две срещи, които се играха по това време Брентфорд победи Евертън с 1:0, а Лестър надви Уотфорд с 4:2. Срещата между Бърнли и Тотнъм бе отменена заради влошени метеорологични условия.