Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент
ВХОД

Манчестър Сити с шампионска победа над Челси в дербито

0
Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито на 22-ия кръг на английската Висша лига.

„Гражданите“ надиграха категорично съперника си и заслужено спечелиха трите точки, макар и само с един гол разлика. Той обаче е напълно достатъчен и често подобни победи се наричат „шампионски“.

През първото полувреме момчетата на Пеп Гуардиола не оставиха никакъв шанс за опасност пред вратата си, владееха топката в близо 70% от времето и на свой ред създадоха няколко положения за гол.

Такъв падна след почивката. В 70-ата минута Кевин Де Бройне красиво финтира Нголо Канте и Матео Ковачич, а след това чрез магически изстрел отбеляза във вратата на Кепа.

По този начин Манчестър Сити увеличи преднината си на върха и вече е на 13 точки пред днешния съперник Челси и на 14 пред Ливърпул, който е с два мача по-малко.