Манчестър Сити обърна Арсенал с болезнен гол в края

0
Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Арсенал като гост с 2:1 в първия мач за годината в английската Висша лига. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола осъществиха пълен обрат през второто полувреме и увеличиха аванса си на върха във временното класиране.

След половин час игра Киърън Тиърни намери Букайо Сака около границата на наказателното поле. Нападателят на „артилеристите“ прати неспасяемо топката в левия ъгъл на Едерсон и откри.

Малко преди почивката Габриел Мартинели остана на сантиметри от страхотен гол, но топката премина покрай вратата.

В 55-ата минута съдията Стюърт Атуел даде дузпа на гостите след консултация със системата за видео наблюдение. Точен от бялата точка беше Рияд Марез.

По-малко от 120 секунди след изравнителния гол домакините останаха с човек по-малко. Габриел получи втори жълт картон и напусна към душовете.

До края „гражданите“ натиснаха здраво педала на газта и усилията им се отплатиха дълбоко в добавеното време.

Родри се възползва от грешка в отбраната на Арсенал оформи крайното 2:1 за Манчестър Сити с удар в долния ляв ъгъл.

Така „артилеристите“ остават на 4-о място с 35 точки, докато техните съперници увеличиха преднината си от цели 11 пункта на върха пред втория Челси, който е с мач по-малко.