Мали финишира първи в своята група след победа над Мавритания

0
гамбия тунис

Отборът на Мали очаквано спечели първото място в своята Група „F“ от турнира за Купата на африканските нации, който се провежда в Камрун. Възпитаниците на Мохамед Магасуба победиха Мавритания с 2:0 в последен мач от груповата фаза на турнира и със седем спечелени точки окупираха първото място в крайното класиране. Тимът на Мавритания нямаше шанс за продължаване напред още преди да се изиграе мача и след третата загуба играчите на Дидие Да Роса заемат четвърто място с актив от нула точки. Точни за Мали бяха Масадио Хайдара в 2-та минута на мача, а крайният резултат оформи Ибрахима Коне от дузпа в 49-та минута.

В същото време Гамбия победи Тунис с 1:0 в мач, който се оказа и директна битка за второто място. Двата отбора си бяха осигурили още футбол в Камерун, но единственото неясно беше кой ще се класира на второ и трето място. В крайна сметка съставът на Том Сайфие взе победата и грабна „сребърните медали“ в Група „F“ с 7 точки на сметката си, а избранниците на Мондер Кебайер ще играят осминафинал след спечелени едва три точки, но и като един от 4-те най-добри трети отбора. Тунизийците трябва много да съжаляват за пропиления шанс да се класират втори, тъй като преспокойно можеха да го направят. Те изпуснаха дузпа в самия край на първото полувреме чрез Сейфедин Джазири, чийто удар бе вещо отразен от стража на Гамби Бубакар Гайе. Победното и еиднствено попадение в мача падна в продължението на второто полувреме, когато Абли Джалоу се възползва от добре центрирана топка в наказателното на Тунис и от близка дистанция не остави шанс на стража на „Орлите от Картаген“.