Майнц 05 и Айнтрахт поделиха точките

0
майнц 05

Отборите на Майнц 05 и Айнтрахт Франкфурт не излъчиха победител в регионалното дерби на област Хесе. Срещата от 15 кръг на немската Бундеслига на ст. „Мева Арена“ завърши 1:1, като и двата отбора трябва да съжаляват за изпуснатите шансове.

Домакините от Майнц поведоха в резултата в 40 минута, когато Джонатан Буркард се ъвзползва от добро подаване на Онисиво и разпечата мрежата на Кевин Трап. Гостите пък изравниха в 67 минута чрез Радал Муани, а с асистенция за гола се отличи Марио Гьоце. Майнц се изкачи до 10 място във временното клсиране с 19 точки, докато Франкфурт са на 4 позиция с 27 точки.