250лв за Спорт

Манчестър Сити и Челси с разгромни победи у дома

0
Пиер-емерик аубамеянг челси

Комфортни и безпроблемни победи записаха двата английски отбора, които играха тази вечер в Шампионска лига. Манчестър Сити разгроми Копенхаген с 5:0, а в същото време в Лондон Челси писа 3:0 на италианския шампион Милан.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола преминаха с лекота през датския си опонент и още преди първото полувреме да беше изтекло водеха с 3:0. Головата машина Ерлинг Халанд вкара два бързи гола в 7 и 32 минута, а Давид Кошолава си отбеляза автогол в 39 минута. „Гражданите“ намалиха темпото през втората част и вкараха само два гола чрез Рияд Марез в 55 миута след точно изпълнена дузпа, а крайното 5:0 оформи Жулиан Алварес в 76.

Така Манчестър Сити записа трета победа и е едноличен лдиер в Група „G“ с 9 точки, докато играчите на Якуб Нееструп са последни с една точка.

Челси записа далеч по-впечатляващ триумф, макар и да не вкара 5 гола. „Сините“ тотално надиграха Милан в трети мач от Група „Е“. Играчите на Стефано Пило трябва да бъдат радостни, че допуснаха само три попадения, тъй като домакините имаха шанс за още по-изразителна победа.

Лондончани откриха резултата в 24 минута след гол на Уесли Фофана, който се оказа на точното място след разбъркване след корнер в малкото наказателно, за да изрита топката от непосредствена дистанция в мрежата на италианския тим. Така и завърши първата част. Възпитаниците на Греъм Потър удвоиха аванса си в 56 минута след гол на Пиер-Емерик Аубамеянг, а крайното 3:0 оформи Рийс Джеймс в 62 минута.

Така Челси постигна първи успех в своята група и заема второ място във временното класиране с 4 точки, колкото има и Милан, но италианците заемат трето място.