„Лъвчетата“ се бориха, но изгубиха на европейското

0
България
Снимка: Facebook

Юношите до 17 години на България се бориха мъжки, но изгубиха с 1:2 от Нидерландия в първия си мач на европейското първенство по футбол в Израел. Мартин Георгиев изведе нашите напред в 10-ата минута, но Мисехюи изравни в 30-ата, а Бабади донесе успеха на „лалетата“ с попадение в 60-ата. „Лъвчетата“ обаче успяха да се притовопоставят достойно на настоящия европейски шампион и ще гледат с оптимизъм към другите си две срещи в групата с Франция и Полша.

Шансът за българчетата беше две минути след гола на Георгиев, когато след хубава контраатака Петър Кирев се озова на добра позиция, но след удара му топката срещна гредата. Гостите опитаха да реагират и в 27-ата минута Яден Слори бе изведен на чиста ситуация, но шутира слабо и вратарят Алекс Божев спаси.

В 30-ата минута обаче нямаше прошка и Габриел Мисехюи изравни, а три минути по-късно Божев трябваше да се намесва, за да предотврати втори гол след удар на Ван Дуйсен. „Лалетата“ продължиха да доминират и в края на полувремето след шут на Мисехюи кълбото профуча в опасна близост край гредата.

В 58-ата минута Мисехюи продължи да тормози защитата на българите и след негов удар Божев трябваше да избива в корнер, а секунди по-късно Ван Хуйсен уцели гредата с глава. Логичното все пак се случи в 60-ата минута, когато след многоходова атака Мисехюи намери Бабади, който с помощта на гредата се разписа за 2:1.