Лукаку избухна с два гола, Белгия с летящ старт

0
Ромелу Лукаку

Белгия започна с класическа победа с 3:0 над Русия участието си на ЕВРО 2020. В мач от група „В“ „червените дяволи“ показаха защо са считани за един от фаворитите, а Ромелу Лукаку даде сериозна заявка за голмайсторския приз с две попадения. Третият гол бе дело на Тома Мюние.

На стадион „Крестовски“ в Санкт Петербург изиграха блестящо първо полувреме, в което решиха двубоя в своя полза. Лукаку се измъкна от засадата и реализира в 10-ата минута за 1:0. В 34-ата руският страж изби удар към вратата си, но прав в Мюние, който бе проблем реализира за 2:0.

Белгия свали темпото през второто полувреме, но това не помогна на Русия. Домакините така и не успяха да намерят пътя към вратата на Куртоа. Вместо това в последните минути те получиха трети гол. Лукаку бе изведен отлично в коридор и с плътен удар в близкия ъгъл оформи класиката.

В другия двубой от другата, завършил по-рано днес Финландия победи Дания с 1:0.

Следващата среща на Белгия е с Дания, докато Русия играе с Финландия.