Лудогорец стана шампион на България след бой над Славия

0
Лудогорец
Lap.bg

Лудогорец е новият-стар шампион на България! Разградчани победиха у дома с 4:1 в мач от плейофната фаза на efbet Лига, който им гарантира първото място вече и математически.

„Орлите“ излязоха напред в резултата след автогол на Гьоко Зайков (14′), който във втори пореден мач вкарва топката в своята мрежа.

Лудогорец набързо уби интригата с втори гол Бернард Текпетей (16′) и трети само шест минути по-късно Матиас Тисера (23′).

До почивката шампионите дори можеха да качат на сериозен резултат гостите.

Десет минути след паузата Текпетей (54′) вкара второ попадение в мача, а „белите“ стигнаха до почетен гол чрез Йон Бакеро (78′).

Трябва да се отбележи, че доста малко публика се беше събрала за празненствата по „единадесетата“.