Лудогорец сломи Левски с дузпи, Десподов „син“ кошмар

0
лудогорец левски
lap.bg

Лудогорец победи Левски в мача за Суперкупата на България. Двата тима играха при отлична атмосфера за футбол на Националния стадион „Васил Левски“ в София.

Редовното време завърши при резултат 2:2, а след това директно се премина към изпълнение на дузпи, в които „орлите“ бяха по-хладнокръвни. Първото полувреме завърши 1:0 за „сините“, след като Георги Миланов откри с ювелирано изпълнение в горния десен ъгъл на Серджио Падт.

След почивката шампионите увеличиха оборотите и големият дразнител на Левски – Кирил Десподов, успя да обърне мача само в рамките на четири минути. Първо острието от Кресна засече с външната страна на бутонките в долния ъгъл на Пламен Андреев след чудесно центриране на Антон Недялков (68′).

В 72-ата минута пък беше точен от дузпа. Така Лудогорец вече се виждаше победител, но в продълженията Ван дер Каап се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изравни за 2:2.

При дузпите в грешници за Левски се превърнаха Петков и Асен Митков. Така разградчани вдигнаха Суперкупата на България.