Лудогорец се измъкна по терлици след късен автогол на Локо (Пд)

0
Лудогорец Локомотив (Пловдив)
Lap.bg

След дузпа, червен картон и автогол Лудогорец успя да победи Локомотив (Пловдив) с минималното 1:0 в Разград. „Орлите“ триумфираха в дербито на кръга в efbet Лига след много късен автогол на Гомис.

Срещата започна с добро положение в полза на гостите. Димитър Илиев получи топката в наказателното поле, а точно преди да отправи удар бранител на домакините я изчисти.

Последваха равностойни минути без особени положения пред двамата вратари. Лукас Рейдър отрази шут на Доминик Янков и с това се изчерпаха интересните ситуации до почивката.

През второто полувреме се случиха редица спорни събития.

В 62-ата минута Мартин Паскалев събори Бърнард Текпетей, а Лудогорец получи правото да изпълни дузпа. Дискусионно е дали нарушението не започна още извън наказателното поле.

Зад топката застана Пиерос Сотириу, чийто удар последователно се отби и в двете греди, а така вероятно справедливостта възтържествува.

В 86-ата минута Драгомир Драганов отсъди втора дузпа за Лудогорец. След намесата на ВАР обаче Мавис Чибота получи заслужен жълт картон за симулация.

Така се стигна до злополучната за гостите 90-а минута, в която Текпетей опита прострелен пас по земя, а Гомис неразчетено се хвърли на шпагат и си вкара автогол.

Така и „черно-белите“ не успяха да пуснат кръв на Лудогорец, който до момента върви доста убедително в класирането. Единствено Славия успя да победи „орлите“, а всички останали срещи завършиха с успех в „зелено“.