Лудогорец разби Спартак (Варна) и загря за Динамо

0
Лудогорец

Лудогорец победи категорично новака Спартак (Варна) в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Шампионите спечелиха домакинството си с 5:0 в Разград.

Момчетата на Анте Шимунджа решиха рано-рано всичко в двубоя и до 12-ата минута вече водеха с 3:0. Бърнард Текпетей се разписа отблизо още в първата минута на мача и даде тон на шоуто. Рик удвои четири по-късно, а именно в 12-ата новото попълнение Игор Тиаго направи резултата класически.

Загубата на варненци можеше да е още по-тежка, но съдията Давидов не извади червен картон на техен футболист още през първтото полувреме, а след почивката два гола на „орлите“ бяха отменени заради засади.

Така Лудогорец загря по най-добрия начин за мача с Динамо (Загреб) във вторник. Срещата от третия квалификационен кръг на Шампионска лига е от 20:45 часа в Разград. Днес Шимунджа даде шанс на голяма част от играчите, които вероятно няма да получат много минути срещу хърватите.