Лудогорец победи Левски в шестголов трилър на „Герена“

0
Левски - Лудогорец
Lap.bg

Лудогорец победи като гост Левски с 4:2 в дербито на кръга в efbet Лига. Мачът донесе радост за окото на неутралните фенове, но за привърцениците на „сините“ остава горчилката.

Столичани поведоха с 1:0 в 26-ата минута чрез Цонев, но шампионите отговориха само три по-късно, като Доминик Янков възстанови паритета.

Веднага след паузата Сотириу направи 1:2 и мачът вървеше към спокоен завършек до в 80-ата минута. Тогава след намеса на ВАР бе отсъдена дузпа, която Боби Цонев реализира.

„Орлите“ обаче отново имаха нужда от само няколко секунди за отговор – Ману вкара топка, сервирана от Десподов на тепсия. Миг по-късно Текпетей оформи крайното 4:2 за Лудогорец.

„Зелените“ имат 21 точки в своя актив, колкото и представящия се страхотно Ботев (Пловдив). Левски е на 11-ата позиция с незавидните 8 пункта.

Мъри Стоилов вече нареди четири мача без победа в елита от завръщането си като старши треньор на „Герена“.