Лудогорец отстрани литовци с дузпа в 120-ата минута

0
Лудогорец Оливие Вердон Спас Делев
Lap.bg

Лудогорец се класира за груповата фаза на Лига Европа. „Орлите“ отстраниха литовците от Жалгирис след много драма и загуба в редовното време на мача.

Разградчани паднаха с 2:3 и след победата с 1:0 в първата среща се стигна до продължения. В последната минута Оливие Вердон беше точен от дузпа и прати Лудогорец напред в надпреварата.

Селекцията на Анте Шимунджа получи гол още в 18-ата секунда. Орега прати в екстаз феновете на домакините, но Игор Тиаго бързо възстанови паритета. Дп почивката Буф пак даде аванс на Жалгирис и надеждите за класиране.

През второто полувреме Тисера отново изравни, а след това домакините поведоха за трети път чрез  Оливейра за 3:2. В края на двете продължения обаче Вердон беше хладнокръвен от бялата точка и спаси Лудогорец от дузпи и евентуално сконфузно отпадане.