Лудогорец отне бронза на Левски с победа на “Герена”

0
Левски Лудогорец
Lap.bg

Шампионът Лудогорец сложи край на негативната си серия срещу Левски и надделя с 1:0 като гост на стадион “Георги Аспарухов”. Срещата бе от последния кръг на родното първенство, а столичани изпуснаха третото място в крайното класиране. Единственото попадение бе дело на Сисиньо.

Срещата на “Герена” се игра пред над 10 000 души и страхотна атмосфера. Привържениците направиха и запомняща се хореография, с която отбелязаха спечелването на Купата на България.

Двата тима бяха необременени, тъй като си осигуриха това, което беше целта. “Сините” запичнаха по-силно, но не успяха да отбележат.

В 28-ата минута бившият български национал Сисиньо се оказа най-съобразителен при едно меле пред вратата на Пламен Андреев и прати топката в мрежата.

След почивката темпото спадна. Играчите обаче често влизаха в пререкания помежду си, въпреки липсата на сериозен залог в мача.

Левски успя да натисне едва в последните минути, но така и не преодоля стража Слуга и последния съдийски сигнал дойде при непроменен резултат – 1:0 за Лудогорец.