Лудогорец страда, но продължи и очаква Динамо (Загреб)

0
Лудогорец
Кадър: Диема Спорт

Пред погледа на Стилиян Петров Лудогорец не изигра най-силния си мач и логично загуби с 1:2 от Шамрок Роувърс реванша от втория квалификационен кръг на Шампионска лига в Дъблин. Въпреки това с общ резултат 4:2 от двата мача българският шампион продължава в третия квалификационен кръг, където ще срещне Динамо (Загреб). Хърватите победиха като гости северномакедонския Шкупи с 1:0 и също се класираха.

В 21-вата минута Аарън Грийн откри за Шамрок, а в 51-вата минута Лудогорец остана с 10 души заради червен картон на Мануел Шоу. В 88-ата минута Емаку направи 2:0, но две минути по-късно Каули Оливейра отбеляза така важния гол за спокойствието на българския тим.

Преднината от три гола от първата среща явно бе успокоила твърде много играчите на Анте Шимунджа и те допуснаха много положения пред своята врата, но имаха късмет, че получиха само две попадения.

Лудогорец приема Динамо на 2 август, а седмица по-късно е реванша в Загреб.